Ovisuli

Ovisuli2008. február 13-án (szerdán) 16.30-kor tartjuk a második Ovisuli foglalkozást, amire nagy szeretettel várjuk a leendő első osztályosokat és szüleiket. Gyülekezni és a regisztrálni az alagsorban lévő Kossuth teremben lehet. Itt a gyerekeket csoportokba osztjuk, hogy a tájékoztató után a következő foglalkozásokon vehessenek részt:

1. foglalkozás: egy játékos matematika óra. Tartja: Borók Beatrix és Horváthné Berta Éva.
2. foglalkozás: angol és német. Tartja: Szedlákné Mészáros Emőke és Mártáné Simon Emese.
3. foglalkozás: kézműves. Tartja: Kovács Lászlóné és Horváth Istvánné.

A szülők részt vehetnek ezeken a foglalkozásokon, de beszélgethetnek is a tanítókkal, érdeklődhetnek az igazgatótól is az iskoláról. A következőképpen tervezzük a jövő évet:

• Az 1. a osztály emelt szinten fogja tanulni a matematikát. Az osztályfőnök Vajainé Baranyai Beatrix lesz, aki a magyar tantárgyat tanítja majd a gyerekeknek. Matematikára Borók Beatrix oktatja a kicsiket. A két tanítónővel felváltva lesznek délután is.

• Az 1. b osztály osztályfőnöke Szedlákné Mészáros Emőke lesz, aki írni és olvasni tanít majd, matematikából Horváthné Berta Éva tanárnő foglalkozik a gyerekekkel. Ebben az osztályban már első évben angol és német nyelv oktatása között lehet választani. Játékosan ismerkednek meg a nyelvvel. Napközis tanító Horváth Istvánné Jutka néni lesz.

Mindkét osztályban heti 1 órában csoportbontásban számítástechnikát is tanulnak a gyerekek Majorné Czifrik Lívia tanítótól.

A beiratkozás várható időpontja 2008. április 9-10. 8-17 óráig

A beiratkozásra kérjük hozzák magukkal:
1.) a szülő személyi igazolványát
2.) lakcímet igazoló hatósági igazolványt (állandó vagy ideiglenes lakcím)
3.) a gyermek születési anyakönyvi kivonatát
4.) óvodai véleményt az iskolaérettségről, ennek hiányában a Nevelési Tanácsadó véleményét
5.) 1 db fénykép a diákigazolványhoz

Sajátos nevelési igény esetén  a Nevelési Tanácsadó, illetve a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság véleménye szükséges.

Módosítás dátuma: 2008. január 25. péntek, 10:38

Tartalom : 2059