Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Öveges József Országos Fizikaverseny országos döntő 2024

E-mail Nyomtatás PDF

Május 10-11-12-én került megrendezésre Győrben az Öveges József Országos Fizikaverseny országos döntője, amelyre bejutott Kósa Barnabás 8. a osztályos tanulónk, aki országos 3. helyezést ért el és különdíjat kapott "A legeredményesebb Veszprém vármegyei versenyzőként". Felkészítője: Mészöly János.
A döntőn készült képek itt tekinthetők meg.
A résztvevő gyerekeknek 11-én, szombaton 8 órától délután 15 óráig hat kategóriában kellett feladatokat megoldani.
A versenyzők a következő típusú feladatokkal találkoztak: kísérlet elvégzése és elemzése, bemutatott kísérlet elemzése, számításos feladatok megoldása, gondolkodtató teszt és fizikatörténeti feladat. A verseny komoly erőpróba elé állította Barnabást is.
A versenyzőket külön díjazták általános és középiskolai kategóriában. Az összetett kategóriában (a teljes feladatsor meoldását figyelembe véve) a 90% feletti eredményt 1. díjjal, a 80-90% közötti eredményt 2. díjjal, a 70-79% közötti eredményt 3. díjjal jutalmazta a versenybizottság. GRATULÁLUNK!