Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Föld Napja 2024

E-mail Nyomtatás PDF

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?” 52 évvel ezelőtt az első Föld napján Denis Hayes - amerikai egyetemista - kezdeményezésére,  20 millió amerikai emelte fel szavát a természetért. Ez a történelmi jelentőségű esemény fontos változásokat hozott a levegő és a vizek védelmére, új környezetvédő szervezetek alakultak, és több millió ember tért át ökológiailag érzékenyebb életvitelre.
Alsó tagozatos tanulóink a faliújságokra készítettek dekorációt a Föld Napjához kapcsolódóan. Felső tagozatos diákjaink pedig egy óriás plakátot készítettek. Az énekkarosok a 3. óra utáni szünetben az udvaron egy vidám, közös éneklésre hívták az iskola tanulóit. Először "A Föld dala" című dalt énekelték, majd a "Felé kék, felé zöld" kezdetű dalt próbálták megtanítani.
Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg.

Módosítás dátuma: 2024. május 03. péntek, 12:24