Magyar nyelv napja 2023

2023. november 13-án a magyar nyelv napját az alsó tagozatos diákok rendhagyó magyarórákkal ünnepelték meg. Az elsősök és másodikosok mondókákkal, játékokkal, nyelvtörőkkel, találós kérdésekkel tették próbára ügyességüket, leleményességüket.
A nagyobbak az ünnep hátteréről szereztek ismereteket, majd egy csapatverseny keretében adtak számot nyelvi tudásukról, találékonyságukról. Fejtettek meg anagrammákat, keresték a nyelvújítás kori szavak jelentését, kitalálták a találós kérdések válaszait, alkottak szópárokat és szólásokat is magyaráztak. A gyerekek kiváló megoldásokkal bizonyították felkészültségüket.

A legjobb eredményt a következő csapatok érték el:

3. a: Magyarok ( Cseh Zsóka Eszter, Polgári Róza, Szür Karina, Vizi Blanka Júlia)

3. b: Mosómacik ( Kovács Zalán, Eke Levente, Kiss Míra, Rozsnyai Borbála, Szajki Sára)

4. a: NyelvÉszek ( Bárányos Zétény, Varga Hanna, Ungváry Gréta, Kottyán Réka)

4. b: Okostojások: (Iványi Sára, Koronczai Kornél, Hatvani Hanna, Fekete Luca)

Gratulálunk a jó versenyzéshez és köszönjük a tanító néniknek a rendhagyó órák megtartását.

Jót játszottunk együtt a magyar nyelv napja alkalmából.

Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg.