Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2023

2023. november 10-én rendezték meg a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóját. Az idei tanév versenykiírása szerint az 1-3. helyezést elért csapatok jutottak be országos döntő írásbeli fordulójára. Iskolánk tanulói közül a 3. a osztályosok Szuper eszes csapata, a 4. a osztályosok Betűszóró csapata, az 5. a osztályosok NyelvÁszNo2 csapata és a 8. b osztály MagyarÁszok csapata jutott be az országos döntőre. Gratulálunk a diákoknak és a felkészítőknek a szép eredményekhez! Sok sikert a döntőn!
A vármegyei forduló eredményei:

3. évfolyamon:

1. helyezett Szuper eszes csapat, tagjai: Vizi Blanka Júlia (3. a), Darida Csanád (3. a), Hideg Benedek (3. a), Szűts Benedek (3. a) DÖNTŐS!
6. helyezett Olvasóbagyok csapat, tagjai: Rozsnyai Borbála (3. b), Szanyi Nóra (3. b), Karli Jázmin (3. b), Erdélyi Boróka (3. b)
7. helyezett Jégkrém csapat, tagjai: Cseh Zsóka Eszter (3. a), Széplaki Zorka Zea (3. a), Szilák Ákos Károly (3. a), Szász Roland (3. a)
9. helyezett Ábécécsapat csapat, tagjai: Schnelbach Zoé (3. b), Polák Hanna (3. b), Szajki Sára (3. b), Sinka Zsófia (3. b)
17. helyezett Betűhadsereg csapat, tagjai: Adlovics Áron (3. b), Baltz Márk (3. b), Kovács Zalán (3. b), Tán Levente (3. b)

4. évfolyamon:

3. helyezett Betűszóró csapat, tagjai: Módra Dorottya (4. a), Ungváry Gréta (4. a), Virág Annabella (4. a), Bárányos Zétény (4. a) DÖNTŐS!
5. helyezett NyelvÉszek csapat, tagjai: Fekete Csaba (4. a), Breitenstein Dániel (4. a), Varga Hanna (4. a), Karádi Luca (4. a)
8. helyezett Kisokosok csapat, tagjai: Iványi Sára (4. b), Deák Jázmin (4. b), Geiszt Máté (4. b), Káli Virág (4. b)
13. helyezett Szóartisták csapat, tagjai: Sebő Tas (4. a), Breitenstein Mátyás (4. a), Adamecz Péter (4. a), Kottyán Réka (4. a)

5. évfolyamon:

1. helyezett NyelvÁsz No.2 csapat, tagjai: Bakos Gergő (5. a), Szűcs Balázs (5. a), Balotai Márton (5. a), Adamecz Zoltán (5. a) DÖNTŐS!
8. helyezett Kisokosok csapat, tagjai: Neumann Emma (5. a), Fehér Dóra Júlia (5. a), Tálos Eszter (5. a), Marton Enikő (5. a)
25. helyezett Nyelvbontók csapat, tagjai: Nagy Angéla (5. b), Bátor Csanád (5. b), Rádoki Regina (5. b), Szeidmann Nóra (5. b)

6. évfolyamon:

5. helyezett Kokokornisok csapat, tagjai: Fekete Attila (6. a), Szövetes Milán (6. a), Szűcs Botond (6. a), Ungváry Botond (6. a)
6. helyezett Bolyai baglyok csapat, tagjai: Czövek Szófia (6. a), Benda Sára (6. a), Selmeczki Flóra (6. a), Szücs Romi (6. a)
15. helyezett NyelviTréfákTündérei csapat, tagjai: Erdélyi Luca (6. a), Khan-Szedő Nadia (6. a), Markovics Elizabet (6. a), Vojnity Eszter (6. a)

7. évfolyamon:

16. helyezett SzikraAgyak csapat, tagjai: Baltz Nóra (7. b), Meilinger Vivien (7. b), Czvetkó Levente (7. b), Széplaki Zina Zara (7. b)

8. évfolyamon:

1. helyezett MagyarÁszok csapat, tagjai: Győry Zsombor (8. b), Kiss-Jakab Árpád (8. b), Tóth Rebeka (8. b) DÖNTŐS!
16. helyezett Kezdetek csapat, tagjai: Fehér Dorina (8. b), Polhammer Polli (8. b), Szalai Adrián (8. b)

Felkészítők: Szedlákné Mészáros Emők (3. a), Vajainé Baranyai Beatrix (3. b, 4. a), Bedics Anita (4. b), Mártáné Simon Emese (5. b), Szikra Ágnes (6. a, 7. b), Szöllősi Judit (5. a, 8. b)