Országos 1. helyezés a Szabó Szabolcs Természettudományos Vándorkupán

Sz2A - Szabó Szabolcs Alapítvány2023. március 10-11-ig került megrendezésre immár 3. alkalommal a Szabó Szabolcs Természettudományos Vándorkupa Pápán. Iskolánkat a Kacsacsőrű emlősök csapat képviselte (Fujt Levente (7. b), Tóth Rebeka (7. b), Kósa Kristóf (8. a), Varga Dóra (8. a)). A pénteki napon látogatást tettünk a Pannonia Reformata Múzeumban. Még aznap este sor került az írásbeli fordulóra, amit táncház, robotika bemutató, 3D nyomtatás és bábfoglalkozás követett. Másnap a Petőfi emlékkiállítás megtekintése után a zsűri értékelte a videókat. A csapatoknak egy ehhez kapcsolódó érvelős feladatot kellett megoldani, majd egy kvíz következett, utána szögeket kellett egyensúlyba helyezni, a verseny egy "információ csöpögtetős" feladattal ért véget. Diákjaink nagyon ügyesen helytálltak és az 1. helyen végeztek.
A csapat valamennyi tagja 1 éves előfizetést kapott a National Geographic újságra, tárgyjutalmakat vehettek át és részt vehetnek egy két napos tanulmányi kiránduláson is.
A kupával együtt a jövő évi verseny rendezésének jogát is megnyertük. Gratulálunk!
Az eseményen készített képek itt tekinthetők meg. A veol tudósítása itt olvasható.

Módosítás dátuma: 2023. március 14. kedd, 19:28