Japán kapcsolat

JapánNéhány hete Japánból (Tokióból) felkeresték az iskolát testvériskolai kapcsolat felvétele miatt. Először on-line japán nyelvoktatás történik az érdeklődő gyerekek számára, majd 2010-től cserediáki utazásra lesz lehetőségük a legszorgalmasabbaknak. Várjuk azoknak a mostani felső tagozatos diákjainknak és volt kossuthos középiskolásoknak a jelentkezését, akik szívesen részt vennének a programban.

Veszprém megyéből nem keresnek meg más iskolát ezzel a lehetőséggel.

Várhatóan a közeljövőben (április 20-30 között) ellátogat iskolánkba egy japán tanárnő, aki egy angol és egy matematika órát tekint meg, majd tart az érdeklődő gyerekek számára egy japán órát, igénybe véve a felajánlott on-line kapcsolatot. Vagyis 15-20 perces japán nyelvóra lesz Japánból, majd a tanárnő kiegészítéseket tesz és válaszol a feltett kérdésekre.

Részleteket olvashatnak a következő dokumentumokban:

1. Tájékoztatás
  2. Nyelvoktatás

Eddig az 5. a osztályból 14 tanuló, a 7. a osztályból 15 tanuló, a 7. b osztályból 2 tanuló, a 8. a osztályból 1 tanuló és a 8. b osztályból 11 tanuló jelezte érdeklődését. Összesen 43 diák.

Egy kis kedvcsináló írás, hogyan tanulja a JAHUSC segítségével a japánt egy magyar diák.

Módosítás dátuma: 2009. április 18. szombat, 15:04

Tartalom : 2059