Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

A jubileumhoz csatlakozó versenyek

E-mail Nyomtatás PDF

ImageA jubileumi évhez csatlakozott 3 helyi verseny is, amelyek közül a Helytörténeti-városismereti versenybe Veszprém város iskoláit is bevonták a szervezők.
Iskolán belül egy rajzversenyt és egy vers, illetve prózaíró pályázatot is hirdettek a kollégák.

A Helytörténet-városimereti vetélkedőt Boda Margit és Battyányiné Nagy Lívia szervezte. Ők így jellemezték ezt: 

"Városismereti-helytörténeti pályázatunkra összesen 32 pályamű érkezett be . Különösen örültünk annak, hogy a városi iskolák közül a Botevből, a Rózsa iskolából, a Báthoryból és a Deák iskolából is érkeztek munkák.
Érdeklődéssel olvastuk a tartalmas, szép kivitelű írásokat és gyönyörködtünk az érdekes és változatos kivitelezésű iskola makettekben.
Mivel nehezen tudtunk volna a hagyományos módon igazgságos rangsort felállítani, ezért a 7 legjobbnak ítéltet emeltük ki. Az ünnepélyes eredményhirdetéskor kiállítást redneztünk, hogy a gyerekek megtekinthessék egymás albumait, tablóit.
Valamennyi pályázónak csekély ajándékkal kedveskedtünk. A legjobbak oklevelet és könyvjutalmat is kaptak. Külön értékeltük az iskolánkról készült maketteket. A tanulók ötletességét bizonyítja, hogy a hagyományos kartonból készült munkák mellett gyurmából és legóból is megformázták az épületet.

A díjazottak a következők voltak:
Somogyi Fanni, Horváth Zsófia, Gombos Viktória, Nagy Eszter - Deák iskola
Novothny Maja, Hadnagy Petra, Tábori Katalin - Cholnoky iskola
Minyó Zsófia, Faludi Réka, Bakos Anett - Kossuth iskola
Kocsis Deák Titanilla, Nagy Luca, Szijj Hajnalka - Kossuth iskola
Illikmann Szabina, Pintér Vivien - Kossuth iskola
Kövesházi Fruzsina, Varga Janka, Gáspár Eszter - Kossuth iskola
Korim Anna, Strenner Kinga, Simon Orsolya - Botev iskola.

A makettek díjazottjai:
Pálinkás Fanni, Müller Enikő, Petrovai Noémi - Kossuth iskola
Cz. Nagy Eszter, Zsilák borbála, Faludi Viktória - Kossuth iskola
Steppán Vanda, Bara Vivien, Kalányos Henrietta - Kossuth iskola." 

A rajzversenyt Horváthné Berta Éva, Surányi Gabriella és Zsámár Gyöngyi szervezte.
A rajzversenyen oklevelet kapott a kiemelkedő munkájáért:
Szöllősi Barbara, Szentendrei Zsolt, Kelemen Kata, Garamvölgyi Krisztián, Zsilák Borbála, Petrovai Noémi, Pintér Vivien, Somogyi Fanni, Müller Enikő, Alföldi Klaudia, Szalai Enikő, Tuba Orsolya, Minyó Zsófia, Faludi Réka, Kiss Annamária, Magyari Krisztofer, Szűcs Nikolett, Kocsis Deák Titanilla, Szijj Hajnalka, Fraller Laura, Gönye Borbála, Cz. Nagy Eszter, Kiss Nikolett, Leone Jennifer, Hamburger Panna, Nyitrai Botond, Sabján Gergely, Barbalics Gergő, Springmann Dániel, László Patrícia, Pintér Virág, Mekler Gergő, Árkossy Borbála, Janku Flóra, Maczkó Lilla, Rehus Fanni, Ádám Noémi, Horváth Eszter, Heller Sára, Bíró Barna, Kanik Dorina, Péter Veronika, Kuti Zsófia, Tóth Flóra, Nagy Laura, Hegyi Réka, Horváth Henrik.

Módosítás dátuma: 2008. december 16. kedd, 15:13  

Alapítványunk

Köszönjük, ha adója 1%-át a
Kossuth Iskoláért Alapítvány
javára ajánlja fel!

Részletek...

Statisztika

Tagok : 7324
Tartalom : 2106
Webcímek : 41
Tartalom találatai : 7114997