Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Világbajnoki 3. helyezett!

E-mail Nyomtatás PDF
{jgxtimg src:=[http://www.kossuthiskola.hu/images/stories/cikkhez/batho_2008_1.jpg] width:=[128]}
Bathó Péter 8. a osztályos tanulónk az augusztus 22-29. között a horvátországi Trogirban megrendezett Laser 4.7 hajóosztály ifjúsági Világ- és Európa Bajnokságán vett részt. A versenyen 42 országból 279 fiú indult a 18 és a 15 év alattiak kategóriájában a világbajnoki címért.

Bathó Péter, a Balatonfüredi Yacht Club versenyzője az ötfős magyar válogatott tagjaként vett részt a viadalon. Az első 8 futam utáni sorrend alapján 4 csoportban folytak tovább a küzdelmek. Péternek a többségében nála 2-3 évvel idősebbek között sikerült kivívnia az arany csoportba kerülést, végeredményben pedig az igen erős nemzetközi mezőnyben a 15 év alattiak között megszerezte a világbajnoki bronzérmet, dicsőséget szerezve mind Magyarországnak, mind nevelő Clubjának.

Bathó Péter világbajnoki bronzérme a magyar ifjúsági Laser vitorlázás történetének eddigi legjobb nemzetközi eredménye!

Bathó Péter magyar bajnok és a 2008-as hollandiai Európa Kupa aranyérmese!

GRATULÁLUNK! 

Módosítás dátuma: 2009. április 06. hétfő, 13:30  

Alapítványunk

Köszönjük, ha adója 1%-át a
Kossuth Iskoláért Alapítvány
javára ajánlja fel!

Részletek...

Statisztika

Tagok : 7324
Tartalom : 2106
Webcímek : 41
Tartalom találatai : 7114645