Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Japán nyelvóra

E-mail Nyomtatás PDF
Image2009. április 27-én Okubo Sachiko japán hölgy járt iskolánkban (egy japán gyártulajdonos felesége), aki aktívan dolgozik a JAHUSC-nak (Japan-Hungarian Support Center Tokyo). Egy nagyon kedves hölgyet ismertünk meg a személyében, aki szorgalmasan tanul magyarul. 40 érdeklődő diák gyűlt össze az alagsori Kossuth teremben, hogy meghallgassa az első on-line próbaórát Japánból Kiliti Joruto úr segítségével. 

Kiliti Joruto úr elmondta a hallgatóságnak, hogy annyira felkeltettük Japánban az iskolák érdeklődését, hogy szeptemberben egy japán hegedűművész és egy origami mester is ellátogat hozzánk. Ezenkívül előfordulhat, hogy egy 8 danos karatemestert is meghívhatunk.

Több nagyváros (köztük Tokió, Kioto) iskolái jelentkeztek a Kossuth iskolával való kapcsolatfelvételre. :)

Minden attól függ, hogy a magyar gyerekek mennyire lesznek aktívak ennek az ápolásában. Az első feladat, hogy készítsenek olyan rajzokat, ami Magyarországra jellemző.

Az első "igazi" óra május 9-én (szombaton) 13-13.50-ig lesz a Kossuth teremben.

Módosítás dátuma: 2009. április 30. csütörtök, 22:04  

Alapítványunk

Köszönjük, ha adója 1%-át a
Kossuth Iskoláért Alapítvány
javára ajánlja fel!

Részletek...

Statisztika

Tagok : 7324
Tartalom : 2106
Webcímek : 41
Tartalom találatai : 7114901