Tánc világnapja 2024

DancingWorld1

Tánccal töltötték meg április 29-én délután 2 órakor a Tánc világnapja alkalmából iskolánk udvarát az alsó tagozatos tanulóink. Először kisebb körökben osztályonként játszottak, táncoltak kicsik és nagyok. Ezután egy nagy körbe állva, Szilvi és Jutka néni segítségével az Ördög útja zenéjére egyszerű tánclépést tanultak, majd jártak a gyerekek. A zenét Tamaskó Gábor bácsi szolgáltatta. Köszönjük!!
Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg.

Bátrak Ligája

Elindult az idei Bátrak Ligája versenysorozat | Hír.ma

2024. április 24-én 9 nyolcadik osztályos tanulóval (Babják Fanni, Szász Nóra, Maczkó Vince, Répási Olivér, Szabó Péter, Frey Márton, Németh Sebestyén, Francia Péter, Szabó Brendon) vettünk részt a Bátrak Ligája versenyen Veszprémben a Március 15-i Sportcsarnokban. A meghívásos rendezvényen 10 intézmény csapata képviselte magát. Az eseményen 10 nagyon érdekes versenyszámban (akadálypálya, lézeres lövészet, villám tájékozódás, blazepod, vívás, íjászat, szimulátor, erőpróba, RC tankvezetés, szellemi vetélkedő) mérték össze magukat a csapatok. A gyerekek egyénileg  és csapat szinten is nagyon motiváltan, legjobb tudásuk szerint álltak oda minden versenyszámhoz. Ezen nagyon színvonalas sportrendezvényen iskolánk csapata a dobogó harmadik fokára állhatott fel a nap végén. A csapatot Szedlák Nikolett kísérte. Gratulálunk!
Az eseményről a Veszprém Televízió, a vehir és veol internetes hírportál is tudósított.

Módosítás dátuma: 2024. május 02. csütörtök, 08:17

Fenntarthatósági nap a Pannon Egyetemen

A Fenntarthatósági Témahéten, iskolánk 8. osztályos tanulói közül néhányan részt vehettek a Pannon Egyetem Green UP START 2024 rendezvényén. A program során bepillantást nyerhettünk a Marketing Fókuszlabor és a Hulladékfeldolgozó labor munkájába. A Sötétlaborban a napelemekről, a „Süketszobában” a zaj károsító hatásairól tudtunk meg érdekességeket. A Roots and Shoots csoport egyik vezetője, Jane Goodall munkásságáról mesélt. Köszönjük Gyöngyi néninek, hogy részt vehettünk aprogramon. Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg.

Malmok a Séden 2024

A BABAKO szervezésében került sor a „Malmok a Séden” döntőjére 2024. április 17-én, amit 3 ismeretszerző túra előzött meg, melyen Magyar János építész vezetésével sok érdekességet hallottunk a malmok működéséről, építéséről tulajdonlásuk alakulásáról. A végső megmérettetés helyszíne a Fenyves Malom volt, ahol a házigazdák kemencében sült langallóval vártak bennünket, amit ez úton is köszönünk. Iskolánkat egy csapat képviselte (Markovics Emili Róza (4. a), Maróti Anna (4. a), Miskey Milos Máté (4. a),  Virág Annabella (4. a) és Koronczai Kornél (4. b)). Sok érdekes feladat elvégzése után a II. helyen végzett csapatunk. GRATULÁLUNK! Köszönjük János bácsinak, Ildikó néninek és Jutka néninek a szervezést! Az események készült képek itt tekinthetők meg.

Rajzpályázat AMFI

Karádi Luca 4. a osztályos tanuló az AMFI által  meghirdetett Alsóörs Földöntúli Világok Rajzversenyre benyújtott pályázata elnyerte a zsűri egyértelmű elismerését. Luca a Különdíj Kategória győztese lett, így családjával együtt részt vehet egy planetáriumi előadáson. Luca oklevele itt tekinthető meg. Gratulálunk!

Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál- és Találkozó 2024

Iskolánk színjátszó csoportja április 22-én a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál- és Találkozón járt Budapesten. Az új helyszínen is bátran és sikerrel adták elő frissen készült előadásukat: a Hercegnők titkos életét. Szereplők: Baltz Nóra, Fujt Zenta, Meilinger Vivien, Nagy Boglárka, Paska Tímea, Preisz Angelika és Széplaki Zina, rendezte: Szikra Ágnes. A diákok az előadásért különdíjat kaptak. Gratulálunk!
Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg. A találkozó honlapja itt érhrtő el.

Módosítás dátuma: 2024. április 24. szerda, 09:31

Rendhagyó történelem óra

ClipArt olvasása 4

2024. árpilis 22-én a 7. a osztály részt vett az Eötvös Károly Megyei Könyvtár által szervezett Trux Béla író -  "A templomos lovagrend helye a középkor világában" című előadásán. Az előadáson nemcsak új ismeretek szereztek a tanulók a templomos lovagrend megalakulásáról, feladatáról, a lovagok életmódjáról, hanem még fegyverzetükkel is jobban megismerkedtek, mivel a többféle kardot, bárdot és harci kalapácsot is megtekinthettek élőben. Köszönjük Oros Sándornak a meghívást. Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg.

1. oldal / 280

Hivatalos közlemények

Diákönkormányzat

IskolaÚjság

Kossuth iskola Facebook oldala

Facebook 'Whitelists' Gave Access To User Data | PYMNTS.com

Tartalom : 2067

Iskolavédőnő

Fenntarthatósági Témahét

Pénz7 - Pénzügyi és Gazdálkodási Témahét

Digitális Témahét

Leendő első osztályosoknak

Tanulói balesetbiztosítás

Étkezés befizetése, lemondása

Petőfi 200

legjobbiskola.hu

A kompetenciamérések alapján a legjobb általános iskolák listáján a Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola az ország 2428 iskolája közül a 13. helyet szerezte meg. A kiemelkedő pedagógiai teljesítmény alapján pedig az 1. helyet.
A kimagasló eredményhez tanulóinknak és pedagógusainknak szívből gratulálunk!

Ide kattintva friss könyvtári híreket olvashattok.

Az alábbi gombra kattintva beléphet a Kossuth iskola on-line könyvtárába:

Ki van vonalban

Oldalainkat 44 vendég böngészi